با آغاز رسمی آموزشکده فنی سماء

اولین مرکز تحصیلات دانشگاهی در شهرستان نیمروز افتتاح گردید.

اولین مرکز تحصیلات دانشگاهی در شهرستان نیمروز افتتاح  گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز با حضور سرپرست فرمانداری، دکتر میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، امام جمعه، رئیس و مدیران دانشگاه آزاد زابل و اعضای شورای اداری، معتمدین و فرهیختگان اولین مرکز تحصیلات دانشگاهی در شهرستان نیمروز در تاریخ 23 فروردین ماه 98 افتتاح  گردید.

رئیس شورای اداری شهرستان نیمروز بیان داشت با هدف توسعه زیرساختهای شهرستان نیمروز و ایجاد بسترهای تحصیلی در مقاطع دانشگاهی، با افتتاح آموزشکده سما، بنای تحصیلات دانشگاهی برای جوانان ایجاد شد.

مهندس حاجی حسینی افزود در اولین ترم تاسیس آموزشکده برای سه رشته نقشه کشی، برق و آموزش ابتدایی تعداد ۹۰ نفر دانشجو پذیرفته شده که این رقم نسبت به نمونه های مشابه خود در منطقه تعداد قابل توجهی است و در این خصوص باید از زحمات ویژه مسولین محترم دانشگاه آزاد استان و زابل و خانم دکترنیک فرجام مدیر واحد نیمروز تشکر نمود.

فرماندار گفت: تلاشها جهت کسب مجوز برای پذیرش در رشته های حقوق، کامپیوتر و حسابداری برای ترم بعد در دست اقدام است که در صورت تحقق این موضوع، گستره بیشتری از دانشجویان در این مرکز تحصیل خواهند نمود.

مهندس حاجی حسینی با اشاره به مشکلات مالی مردم منطقه افزود: تا سقف ۳۰ درصد تخفیف شهریه در این واحد به دانشجویان تعلق خواهد گرفت و امکان اخذ وام داشجویی از دانشگاه و یا معرفی به بانک مهر ایران نیز فراهم است که عملا دانشجو هیچ پرداخت نقدی نخواهند داشت و شهریه را بر حسب نیاز خود اقساطی پرداخت خواهد کرد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۰۰:۴۴