مانورهای مدیریت بحران سطح آمادگی نیروهای خدمات‌ رسان را ارتقا می‌دهد

مانورهای مدیریت بحران سطح آمادگی نیروهای خدمات‌ رسان را ارتقا می‌دهد
💢 مانور فرضی اطفاء حریق در مدیریت بحران شهرستان نیمروز به ریاست حاج آقا راهداری فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان نیمروز و با حضور دستگاه های مرتبط در محل پمپ بنزین شهر ادیمی برگزار شد.
 
💢 با توجه به پایان سال ۱۴۰۱ و آغاز سال نو  و شروع سفرهای نوروزی مانور امداد و نجات  جاده ای با مشارکت اعضای کارگروه امداد و نجات شهرستان برگزار شد .
 
💢 این مانور با هدف ایجاد آمادگی دستگاه های امدادی، خدماتی و با حضور و همکاری فرمانداری ، هلال احمر ، اورژانس ، آتش نشانی ، راهداری و حمل و نقل ، شهرداری ، پلیس راه و نیروی انتظامی ، این مانور فرضی لحظه اطفاء حریق در محوطه پمپ بنزین شهید ژیانی با اعلام مدیریت بحران شهرستان نیمروز برگزار گردید .
 
💢 فرماندار شهرستان نیمروز در این مانور یادآور شد: در این مانور چگونگی و زمان حضور اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان نیز مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت و نیروهای امدادی شهرستان آمادگی خود را در برابر حوادث احتمالی به نمایش گذاشتند.
 
💢 رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان نیمروز ادامه داد: احتمال وقوع حادثه در هر دقیقه ای از شبانه روز وجود دارد بنابراین نیروهای امدادی عضو ستاد مدیریت بحران باید به صورت شبانه روز از آمادگی لازم برخوردار باشند.
 
💢 حاج آقا راهداری با تاکید بر برگزاری این چنین مانورهایی در شهرستان و افزایش هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه های اجرایی افزود: هدف از اجرای این مانور ایجاد هماهنگی، همدلی و انسجام بین اعضای ستاد بحران و با قید فوریت در کمترین زمان پاسخگویی به حوادث برگزار شده است.
 
💢 وی افزایش میزان آمادگی اعضای ستاد بحران و سرعت پاسخگویی در زمان وقوع حوادث و شناسایی نقاط ضعف و قوت از مزایای برگزاری اینگونه مانورها دانست و افزود: بعد از بازدید میدانی دستگاه های اجرایی وظایف خود را بر اساس آنچه مورد نیاز بود در این برنامه امدادی انجام دادند
 
۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۱۶
روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز : |