سمن ها نقش موثری در کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه دارند.

سمن ها نقش موثری در کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه دارند.
معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری نیمروزگفت:سمن‌ها نقش مؤثری در کاهش آسیب‌ها و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه دارند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز،جلسه کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان با حضورتعدادی از اعضای شورای اداری ومسئولین سازمان های مردم نهاد درشهرستان به ریاست مهندس جهانتیغ معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تشکیل گردید.
 
💠دراین جلسه جهانتیغ معاون عمرانی فرمانداری ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته، به نقش سازمان های مردم نهاد اشاره و افزود، وجود سمن ها در هر منطقه نقطه قوت برای مسئولین است که باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده وکمک گرفته شود.
 
💠وی،اعتیاد-طلاق-بیکاری و... را از مهمترین آسیب های اجتماعی عنوان کردند و گفت،  بایستی دستگاههای مرتبط در شهرستان با همکاری سمن ها با جدیت به این موضوعات ورود کرده و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی درشهرستان با برنامه ریزی مناسب اقدام نمایند.
 
💠ایشان کارگاههای آموزشی در روستاها برای بانوان را مهم عنوان کردند وتاکید داشت، راه اندازی کارگاههای آموزشی (خیاطی. سیاه دوزی. خامه دوزی و...) علاوه بر ایجاد اشتغال و در آمدزایی از هر گونه آسیب اجتماعی که خانواده ها را تهدید می نماید بشدت موثر خواهد بود. که در این راستا همکاری مستمر اعضای کارگروه اجتماعی وفرهنگی با سمن های فعال در سطح شهرستان بیش از پیش تاکید میگردد.
 
💠در پایان هم مسئولین سازمان های مردم نهاد در شهرستان گزارشی از فعالیت های انجام شده و همچنین مسایل و مشکلات خود را مطرح وخواستار پیگیری آنان شدند.
۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ۱۰:۳۰
روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز |