‍ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیمروز با موضوع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان

‍ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیمروز با موضوع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان
‍ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیمروز با موضوع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برگزار شد.
 
  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز ؛جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیمروز به ریاست یدالله شعیبی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و با حضور  دیگر اعضاء ستاد با هدف غنی سازی برنامه های اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در محل فرمانداری برگزار شد. 
 
در این جلسه یدالله شعیبی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارکه فجر اظهار داشت؛ تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی که این روزها  گریبانگیر نسل جوان ونوجوان کشور است را کاهش می دهد. 
وی ادامه داد؛ با توجه به‌ فراهم بودن زمینه بسیاری از انحرافات و آسیب‌های ناشی از آن ، برنامه ریزی برای پرکردن ساعات فراغت جوانان و نوجوانان امری بسیار ضروریست.
 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیان داشت؛ باتوجه به شیوع بیماری کرونا در سال جاری اکثر برنامه های فرهنگی و ورزشی شهرستان همچون سایر نقاط کشور لغو گردیده است  و متاسفانه این امر سبب شده تا جوانان و نوجوانان بیشترین وقت خود را در فضای مجازی سپری کنند.
 
 وی ادامه داد؛ امروزه فضای مجازی بسیار با اهمیت است و می توان بسیاری از برنامه های سرگرم کننده ورزشی، آموزشی و فرهنگی را در بستر فضای مجازی اجرا کرد  که خوشبختانه اداره ورزش و جوانان شهرستان در این راستا برنامه‌های بسیار خوب ورضایت بخشی را تاکنون اجرا نموده است.
شعیبی خاطر نشان کرد ؛ ادارات و دستگاههای عضو ستاد می توانند برنامه های ورزشی ، بازیهای سرگرم کننده و برنامه های فرهنگی و اجتماعی را در فضای مجازی ابلاغ نمایند تا جوانان در فضای امن منزل انجام دهند .
 
یدالله شعیبی بر آموزش کار آفرینی دربرنامه اوقات فراغت تاکید کرد و گفت ؛ باید جوانان را به خوبی باور کنیم و زمینه حضور جوانان را در جامعه بیش از پیش فراهم نماییم و با کار آفرینی و آموزش مهارت های  زندگی، نشاط و شادابی را در بین همه افراد جامعه گسترش داده و در عین حال یک مهارت و حرفه را به آنان آموزش دهیم .
 
شعیبی به جمعیت جوان ونوجوان در روستاها اشاره کرد و بیان داشت ؛کلاسها و برنامه های اوقات فراغت بایستی در روستاهها با همکاری بخشداران و دهیاران و شوراهای اسلامی گسترش یابد و خانه های ورزش روستایی می توانند در این خصوص نقش مثبتی داشته باشند.
 
 در پایان بعد از تبادل نظر اعضاء مقررشد کلیه دستگاههای عضو در خصوص غنی سازی اوقات فراغت برنامه های خود را به دبیرخانه ستاد در اداره ورزش و جوانان ارسال نمایند.
 
روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵