دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی امام جمعه و محمد علی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز با حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل

دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی امام جمعه و محمد علی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز با حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل
 
:pushpin:حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی امام جمعه و محمد علی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز با حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز : در این دیدار محمد علی قهرمانی فرماندار نیمروز ضمن تبریک انتصاب شایسته حاج آقا عزیزی به عنوان امام جمعه شهرستان اظهار داشت : شهرستان نیمروز در شمال سیستان دارای پتانسیل های زیادی در زمینه گردشگری و صنایع دستی است .
وی در ادامه افزود :در شهریور ماه سال جاری در جلسه شورای عالی ثبت شهر ها و روستاهای ملی صنایع دستی کشور ، شهر ادیمی مرکز شهرستان نیمروز به عنوان شهر ملی خامه دوزی در فهرست شهرهای ملی صنایع دستی کشور به ثبت رسیده است .
قهرمانی بیان داشت : استفاده از فرصت ها و توانمندی های مردم نیمروز در زمینه صنایع دستی به ویژه خامه دوزی می تواند عامل رشد و پیشرفت در منطقه باشد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام عزیزی اظهار داشت :صنایع دستی و مشاغل خانگی می تواند سیستان ما را دریک رتبه بسیار بلند و حتی جهانی قرار دهد.
وی به ظرفیت قالی سیستان اشاره کرد و گفت : قالی سیستان آنقدر ظرفیت دارد که نوع نقش و بافت آن با فرهنگ عامه سیستان عجین شده تا جایی که یک فرآورده خانوادگی بوده و هر خانواده کیفیت و طرح به خصوص خود را دارد و این نشان از هویت این مردم دارد.

روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز
۳ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱