برگزاری نماز جمعه شهرستان نیمروز

برگزاری نماز جمعه شهرستان نیمروز
اولین نماز جمعه شهرستان نیمروز پس از چند ماه محدودیت در برگزاری اجتماعات با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و براساس پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز حجت الاسلام و المسلمین محمد راشکی امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه های امروز نماز ابتدا به بیان برکات ماه مبارک رمضان و جایگاه شبهای قدر پرداخت ایشان در باب فضائل حضرت علی (ع) بیان داشتندکه وجود مبارک ونازنین حضرت علی(ع) با قرآن پیوند خورده و آن حضرت اوصاف خود را از پیامبر مکرم اسلام (ص)به ارث برده که حساسیت بر مسائل اجتماعی و عدالت‌خواهی و عدل‌محوری در جامعه از ویژگی‌های مهم آن حضرت می باشد.
خطیب نماز جمعه نیمروز در خطبه دوم نماز بابیان ایثارگریهای کادر درمانی و پزشکی برای مهار بیماری منحوس کرونا، تلاشهای مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان را ستود وبا اشاره به اقدامات ستاد مبارزه با کرونا شهرستان از برنامه ریزی مداوم فرماندارمحترم  در این خصوص که باعث شد این شهرستان کمترین تعداد مبتلا به بیماری کرونا در حوزه سیستان را داشته باشد سپاسگزاری کرد.
وی از خدمات و اقدامات انجام شده  خیرین و دستگاههای اجرایی شهرستان که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در باب رزمایش مومنانه تلاش کرده و با توزیع بسته های غذایی به کمک خانواده های آسیب پذیر شتافته اند نیزتقدیروتشکر نمود.
حجت الاسلام و المسلمین راشکی ورود سیلاب به حوزه سیستان را نعمت بزرگی دانست و از تلاشهای شبانه روزی کلیه مدیران شهرستان واعضا ستاد بحران ودر راس آن فرماندار محترم  که علیرغم افزایش بیش از ۱۳درصدی سیلاب نسبت به سال گذشته از بروز هرگونه خسارت حتی به بخش کشاورزی جلوگیری و آب را به بستر تالاب هدایت کردند تشکر کرد.

 

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱