برگزاری شورای ترافیک شهرستان نیمروز با موضوع ستاد نوروزی

متعاقب دعوت قبلی جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان راس ساعت 10 صبح روز سه شنبه مورخ 1398/12/6 به ریاست آقای مهندس آریایی فر معاون محترم برنامه ریزی هماهنگی امور عمرانی و با حضور سایر اعضاء با قرائت کلام الله مجید با موضوع سفرهای نوروزی و مباحث ترافیکی به ویژه در 2 محور مواصلاتی زابل-نیمروز و نیمروز-نهبندان و سفید آبه تشکیل گردید با عنایت به فرا رسیدن ایام نوروز سال 1399 بر آمادگی تمام دستگاههای اجرایی و انتظامی و خدماتی تاکید داشتند و پس از بحث و ارائه درخواست های مطرح شده به شورای ترافیک توسط ادارات مربوطه موارد ذیل به تصویب اعضاء شورا رسید.

شهرداری نسبت به جمع آوری سد معبر، تنظیف معابر و خیابانها، جمع آوری بموقع زباله ها، تزئین میادین و پارکها، تعمیر و مرمت سرویس های بهداشتی در محل پارکها و تعمیر و مرمت و لکه گیری خیابانها و سایر امورات مرتبط اقدام نماید.

اداره صنعت، معدن و تجارت به کلیه کسبه و مشاغل اعلام تا نسبت به تنظیف و تزئین واحد کسب خود به صورت ویژه جهت شادابی و افزایش روحیه نشاط و استقبال از مهمانان نوروزی اقدام نمایند.

اداره صنعت، معدن و تجارت نسبت به افزایش طرح نظارتی تنظیم بازار، ذخیره سازی و تامین میوه شب عید جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها را بصورت ویژه با اعلام مرکز توزیع میوه شب عید ، نظارت بر کنترل بر عملکرد واحدهای تجاری و تولیدی، ارسال لیست کشیک های ایام تعطیلات نوروزی از کلیه کسبه رفاهی و خدماتی صنوف و اتحادیه ها به فرمانداری و دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان اقدام نماید.

انتظامی و پلیس راهور با اتخاذ تمهیدات امنیتی و ترافیکی خصوصا در ایام تعطیلات نوروزی قبل از سال و بعد از سال جهت تامین امنیت مراکز اسکان مسافرین نوروزی در میادین پارک ها و افزایش گشت های شبانه و کنترل محورهای مواصلاتی بصورت محسوس و غیر محسوس اقدام نمایند.

اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به تعیین مکانی در میل نادر جهت استقرار چادرهای ادارات از قبیل امور عشایری، هلال احمر و دهیاری آماده و در اختیار آنان قرار دهد.

شهرداری شهر ادیمی نسبت به ایستگاه اسقبال بهار و زیبا سازی شهر ادیمی اقدام نماید.

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲