برگزاری جلسه کارگروه بهداشت و درمان در خصوص بیماری کرونا در محل فرمانداری نیمروز

برگزاری جلسه کارگروه بهداشت و درمان در خصوص بیماری کرونا در محل فرمانداری نیمروز
جلسه کارگروه بهداشت و درمان شهرستان نیمروز به ریاست آقای مهندس قهرمانی فرماندار محترم نیمروز و با حضور سایر اعضاء راس ساعت 9 روز سه شنبه مورخ 1398/12/20در محل فرمانداری نیمروز با قرائت کلام الله مجید برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نیمروز در این جلسه آقای قهرمانی فرماندار با تبریک میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع)و روز پدر و تسلیت رحلت پیام آور کربلا حضرت زینب کبری(س)، افزودند شرایط بسیار سختی در کشور به دلیل ورود مهمان ناخوانده ویروس کرونا حاکم شده است کرونا مانند دشمن نامرئی در حال نفوذ به اقصئ نقاط ایران عزیز می باشد.ایشان با توجه به شرایط بد آب و هوایی در سالیان گذشته و وجود طوفان های شدید همراه گرد و خاک در سطح سیستان که باعث بروز بیماری های ریوی در بین مردم شهرستان گردیده،  افزودند اگر این بیماری در سیستان شیوع پیدا کند دچار فاجعه خواهیم شد.ایشان در ادامه افزودند اولویت کارگروه بهداشت و درمان شهرستان باید حفظ جان و سلامتی مردم باشد و در این موضوع مهم هیچ گونه قصور و کوتاهی از جانب هیچ یک از ادارات قابل قبول نخواهد بود.در پایان پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ گردید.

مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان نسبت به اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی مردم با توجه به تبعات اجتماعی، زیستی و انسانی ویروس کرونا با نصب بنر و پلاکارد و توزیع بروشور در سطح شهر اقدام نماید. همچنین کلیه دستگاههای عضو کارگروه مبارزه با ویروس کرونا با تمامی امکانات و تجهیزات در جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا با شبکه بهداشت و درمان شهرستان همکاری نمایند.

شبکه بهداشت و درمان با هماهنگی انتظامی و جمعیت هلال احمر علاوه بر میل نادر و سفید آبه در مبادی ورودی شهر نیز نسبت به کنترل غربالگری افراد اقدام نماید.

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و گسترش این بیماری،هر گونه تجمعی تا اطلاع ثانوی محدود گردد.

شهرداری با همکاری دستگاههای عضو کارگروه و تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان نسبت به ضد عفونی و گند زدایی محل های تردد و توقف، سرویس های بهداشتی، آبخوری ها، محل های طبخ و توزیع مواد غذایی و ادارات اقدام نماید.

بانکهای شهرستان نسبت به اتخاذ تدابیر لازم بمنظور کاهش مراجعات مردم و ضدعفونی محیط بانک با اولویت عابر بانک اقدام نمایند.

شبکه بهداشت و درمان  نسبت به نصب بنر جهت اطلاع رسانی بیماری کرونا در مکان های پرتردد با اولویت درب فرمانداری و بخشداری صابری اقدام نماید و نسبت به افزایش ساعت کار مراکز درمانی و داروخانه ها و آماده باش کامل نیروها و لغو کلیه مرخصی ها اقدام و تدابیر و تمهیدات لازم را در این خصوص اتخاذ نمایند.

ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در شهرستان با مسئولیت معاون سیاسی فرمانداری و عضویت کلیه اعضاء در محل فرمانداری تشکیل و نسبت به پایش و رصد اقدامات انجام یافته و اتخاذ تصمیمات مقتضی تشکیل و بصورت روزانه و مستمر اقدام نماید.

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۸